Enterprise Investors kupuje CBA Slovakia

Neděle, 5. listopad, 2017

Patří do kategorie: Novinky

Zdroj: Enterprise Investors

Polish Enterprise Fund VII, private equity fond spravovaný Enterprise Investors (EI), podepsal smlouvu o koupi 100 % akcií společnosti CBA Slovakia a.s., vedoucího nezávislého maloobchodního prodejce potravin na Slovensku

 Celková hodnota transakce nebyla zveřejněna; V rámci transakce EI poskytne dalších 16 milionů eur za účelem oddlužení společnosti a financování další expanze; Transakce podléhá schválení antimonopolního úřadu.CBA Slovakia provozuje síť 310 menších samoobslužných obchodů s potravinami a lokálních supermarketů na západním a středním Slovensku. Je jedním z největších lokálních maloobchodních prodejců potravin v zemi, hned po mezinárodních řetězcích. Společnost byla založena Mariánem Šufliarskym a dále rozvíjena jeho synem Mariánem Šufliarskym mladším. Pod jeho vedením bylo velké množství obchodů zrekonstruováno na úroveň moderních standardů a vytvořil se nový koncept supermarketů. CBA Slovakia je také vedoucí společností nákupní aliance CBA, druhé největší maloobchodní aliance v oblasti nákupu potravin na Slovensku. V roce 2016 dosáhly tržby společnosti 130 milionů eur.

Od roku 1990 EI investovala 173 milionů eur do pěti společností v oblasti maloobchodního prodeje potravin ve střední a východní Evropě (včetně akvizice CBA Slovakia).Poradci společnosti Enterprise Investors byli White & Case (právní poradenství), PwC (daňové a účetní poradenství) a GHS Legal. Společnost KPMG Corporate Finance působila jako vedoucí transakční poradce na straně prodávajícího, spolu s Hillbridges (právní poradenství) a KPMG (daňové a účetní poradenství).

Zpět na výpis


Novinky

 • Neděle, 5. listopad, 2017

  Enterprise Investors kupuje CBA Slovakia

  Polish Enterprise Fund VII, private equity fond spravovaný Enterprise Investors (EI), podepsal smlouvu o koupi 100 % akcií společnosti CBA Slovakia a.s., vedoucího nezávislého maloobchodního prodejce potravin na Slovensku

  Více

 • Pondělí, 9. říjen, 2017

  ARX Equity Partners prodává KVK Holding

  ARX Equity Partners (“ARX”) prodal svůj podíl v českém výrobci stavebních materiálů KVK Holding a.s. (“KVK”). Tato investice, kterou ARX uskutečnil v roce 2010, přinesla návratnost ve výši 3,7x původní investice a vnitřní výnosové procento (IRR) přesáhne 20%. KVK v Česku provozuje 6 výrobních závodů, z toho tři na výrobu omítkových směsí, dva na asfaltové izolační pásy a jeden na výrobu polystyrenových izolací. Tržby KVK v roce 2016 dosáhly 1 miliardy korun.

  Více

 • Pátek, 6. říjen, 2017

  Talkshow v Impact Hubu

  Burza cenných papírů Praha spouští v říjnu nový trh Start. Ve čtvrtek 5. 10. ráno to oznámila na tiskové konferenci, na kterou navazuje série Talkshow v Impact Hubech Praha a Brno.

  Více

Další novinky