Fond Genesis Private Equity III (GPEF III) získá významný majoritní podíl ve společnosti Sanborn.

Neděle, 10. prosinec, 2017

Patří do kategorie: Novinky

Zdroj: Genesis Capital

Ta vyrábí specializované součásti zařízení pro energetiku, petrochemii či dopravu. Spolu se vstupem GPEF III dojde i ke změnám v managementu, novým ředitelem se stane Aleš Tichý.

Fond GPEF III realizuje svoji pátou investici za poslední dva roky a získá významný většinový podíl ve společnosti Sanborn. Minoritním spoluakcionářem se stane investiční fond BDO Investment SICAV.

Sanborn vyrábí a dodává komponenty světovým výrobcům generátorů, turbín, energetickým společnostem, teplárnám nebo výrobcům dieselových motorů. Významnými klienty jsou nadnárodní strojírenské koncerny jako GE, Siemens či Alstom. V roce 2016 dosáhla společnost tržeb ve výši 437 milionů korun.

„Sanborn má dlouholetou tradici a vybudoval si na trhu významné postavení, na něž chceme plynule navázat. Jde z pohledu odborného know-how i technického vybavení o špičku ve svém oboru. Se vstupem fondu Genesis přichází silný kapitálový partner, který bude pokračovat především v dalším organickém růstu a rozšiřování základny klientů,“ říká Jan Tauber, vedoucí partner Genesis Capital, jež je poradcem fondů Genesis.

Novým předsedou představenstva se stane Aleš Tichý, manažer s rozsáhlými zkušenostmi z průmyslové oblasti, který působil v minulosti na vedoucích manažerských pozicích v průmyslových firmách a společnostech, dodávajících díly do automobilového průmyslu. „Kromě silného růstového potenciálu věřím, že moje zkušenosti z průmyslu pomohou například i k zefektivnění výrobních a interních procesů ve firmě,“ říká Aleš Tichý.

„Sanborn má velký potenciál k růstu. Své působení může rozšiřovat do nových oborů i na nové trhy,“ shodují se odcházející členové představenstva Sanbornu Anthony Zak a Milan Holub. „Jsme přesvědčeni, že fond Genesis jako nový majoritní vlastník spolu s novým vedením poskytnou společnosti podporu pro další rozvoj, který naváže na již vybudovanou pozici,“ dodává Anthony Zak.

Investice byla podepsána koncem listopadu a bude dokončena počátkem prosince 2017. „Těšíme se na spolupráci se současnými zaměstnanci i novým vedením Sanbornu,“ uzavírá Jan Tauber.


O společnosti Sanborn
Historie strojírenské výroby ve společnosti Sanborn sahá až k počátkům 20. století. V současnosti firma vyrábí a dodává komponenty světovým výrobcům generátorů, turbín, energetickým společnostem, teplárnám nebo výrobcům dieselových motorů. Významnými klienty jsou nadnárodní strojírenské koncerny jako GE, Siemens, Alstom, Dresser-Rand nebo MAN Group. Pro všechny tyto zákazníky je Sanborn dlouhodobým certifikovaným dodavatelem. Výrobky Sanborn vyváží do několika desítek zemí. Zhruba 40% produkce míří do severní Ameriky, 40% do zemí Evropské Unie a zbývající část na ostatní kontinenty. Společnost vyrábí ve vlastním areálu ve Velkém Meziříčí. V posledních letech byla zmodernizována většina provozů a zvětšeny výrobní a skladovací prostory s cílem zlepšování výrobních procesů a udržení požadované vysoké kvality. V roce 2016 dosáhla společnost tržeb ve výši 437 milionů korun a měla přes 200 zaměstnanců.

Zpět na výpis


Novinky

Další novinky