O nás

CVCA je asociace, která zastupuje zájmy společností působících v oblasti private equity a venture kapitálu v České republice. Jejími členy jsou firmy investující private equity a venture capital (řádní členové) a společnosti, které v oblasti private equity a venture kapitálu vykonávají poradenské služby (přidružení členové).

CVCA je členem Evropské asociace private equity a venture kapitálu (EVCA) a je v úzkém kontaktu s dalšími asociacemi (zejména z regionu střední a východní Evropy) prostřednictvím sítě národních asociací sdružených v EVCA.

Řádní členové CVCA reprezentují hlavní zdroj private equity a venture kapitálu v České republice.

Hlavním cílem CVCA je propagace fenoménu private equity a venture kapitálu v České republice. CVCA chce zvýšit pozornost a povědomí o možnostech private equity a venture kapitálu trvalým kontaktem s poskytovateli investic a příslušnými politickými, regulačními a mediálními subjekty, a to následujícími způsoby:

 • poskytováním informací o svých členech těm, kdo hledají soukromý kapitál

 • prezentováním názorů a zájmů svých členů při jednáních s vládou a ostatními orgány

 • poskytováním prostoru pro výměnu názorů mezi členy asociace

 • působením jako zdroj vzdělávání a školení pro zaměstnance členských firem a další subjekty

 • rozvojem a podporou profesionální praxe na vysoké úrovni

Důležitou součástí činnosti CVCA je spolupráce s partnery. Mezi partnery patří organizace a instituce, jako jsou banky, poradenské společnosti, asociace, obchodní komory, se kterými CVCA spolupracuje při řešení problémů v oblasti private equity a venture kapitálu, při organizaci seminářů a konferencí a při dalších aktivitách.


Novinky

 • Pondělí, 9. říjen, 2017

  ARX Equity Partners prodává KVK Holding

  ARX Equity Partners (“ARX”) prodal svůj podíl v českém výrobci stavebních materiálů KVK Holding a.s. (“KVK”). Tato investice, kterou ARX uskutečnil v roce 2010, přinesla návratnost ve výši 3,7x původní investice a vnitřní výnosové procento (IRR) přesáhne 20%. KVK v Česku provozuje 6 výrobních závodů, z toho tři na výrobu omítkových směsí, dva na asfaltové izolační pásy a jeden na výrobu polystyrenových izolací. Tržby KVK v roce 2016 dosáhly 1 miliardy korun.

  Více

 • Pátek, 6. říjen, 2017

  Talkshow v Impact Hubu

  Burza cenných papírů Praha spouští v říjnu nový trh Start. Ve čtvrtek 5. 10. ráno to oznámila na tiskové konferenci, na kterou navazuje série Talkshow v Impact Hubech Praha a Brno.

  Více

 • Úterý, 26. září, 2017

  STARTUP WORLD CUP & SUMMIT

  Startupová akce v srdci Evropy představuje jedinečnou příležitost, kde si můžete vyhlédnout svou novou investiční příležitost.

  Více

Další novinky